Soutěžní družstva

Muži a ženy

Mužské družstvo aktuálně soutěží ve složení Jiří Broul u rozdělovače, Martin Mihulka jako strojník, Tomáš Mihulka u savic, Martin Hadinec na hadicích B, Karel Zajíc jako košař, Tomáš Janata a Radek Hadinec u proudnic.

Za ženské družstvo v posledních letech závodí Martina Ježková jako velitelka a zároveň košařka, Petra Lorencová u savic, Zuzka Holubcová jako strojník, Janet Martínková na hadicích B, Lucie Srncová u rozdělovače, Iveta Fišerová a Nikola Poláková u proudnic.

Obě družstva se pravidelně účastní okrskové soutěže, kde tradičně obsazují horní příčky. Zároveň aktivně pomáhají při organizování tréninků dětí a předávají své znalosti a zkušenosti z oblasti požárního sportu mladším generacím.

Děti

Schůzek a soutěží se v roce 2017 pravidelně zúčastňovalo 18 dětí ve věkovém rozpětí 4 až 12 let. S dětmi se snažíme pracovat celoročně, ale nejvíce v jarních měsících od dubna do června a od září do října, kdy se hlavně připravujeme na probíhající soutěže. V zimních měsících se s dětmi snažíme scházet v klubovně, kde většinou společně něco vyrábíme. V průběhu roku jsme pro děti uspořádali např. karneval, zimní závody, dětský den, vánoční besídku nebo jsme si za odměnu zašli na bělskou pouť.

V letošním roce jsme se poprvé ve větší míře zapojili do soutěže Pohár OSH Semily „O dráčka Soptíka“. Jedná se o seriál soutěží v hasičském sportu mladých hasičů, jehož vyhlašovatelem je OSH Semily. Hlavním smyslem celého seriálu je kvalitní příprava pro celoroční hru Plamen. Zúčastnili jsem se celkově 4 soutěží ze 6 vyhlášených, vždy se dvěma družstvy v kategorii MH mladší.

30.4. Košťálov – disciplíny požární útok a štafeta dvojic
Po počátečních problémech obou našich družstvech v požárním útoku, se družstvu Bělá A vydařila štafeta dvojic, která družstvo posunula v konečném pořadí na 8. místo a družstvo Bělá B se umístilo na 21. místě z celkově přihlášených 22 družstev.

8.5. Kundratice – disciplíny požární útok a štafeta 4x60m
Zde se našim družstvům dařilo v obou disciplínách. Družstvo A nakonec v silné konkurenci 23. přihlášených družstev dokázalo vybojovat 2. místo a odvezli si mimo medailí i krásný pohár v barvě stříbra. Družstvo B se umístilo na 19. místě. Všichni si zaslouží velkou pochvalu, neboť pro některé to bylo první seznámení s hasičskou soutěží a v takovéto konkurenci je hodně těžké udržet nervy na uzdě.

21.5. Semily – disciplíny požární útok a štafeta CTIF
Do Semil dorazilo v kategorii MH mladší 20 družstev. Družstvu A se obě tyto disciplíny povedli a skončili na konečném 6. místě. Družstvo B bylo bohužel diskvalifikováno při požárním útoku, ale na štafetě CTIF skončilo na krásném 14. místě. Štafetu děti zdolaly v čase 128,77 s a bez trestných bodů. Bohužel v hodně velké konkurenci, to nakonec stačilo pouze na konečné 19. místo. Ale i tak musíme děti pochválit, neboť pro mnohé to bylo 1.seznámení s touto disciplínou na soutěži a poradily si s ní perfektně.

30.9. Jablonec nad Jizerou – závod ZHV
Děti soutěžili v těchto disciplínách: střelba ze vzduchovky, uzlování, topografie, požární ochrana, překonání překážky (lezení po laně). Obě družstva zvládla soutěž bez jakýchkoliv problémů. Družstvo A se umístilo na 5. místě a družstvo B na 8. místě z celkově přihlášených 28 mladších družstev.

Pohár OSH Semily „O dráčka Soptíka“ byl ukončen slavnostním vyhodnocením 25. 10. v Košťálově. Děti si odtud odnesli na památku malý pohár a také nějaké drobné odměny. V celkovém pořadí seriálu se družstvo A umístilo na 7. místě a družstvo B na místě 13. z celkového počtu 22 družstev v kategorii MH mladší. Dětem patří velká pochvala, neboť nasbírané body se jim sčítali pouze ze 4 závodů.

27.5. okresní kolo hry Plamen v Košťálově
V jediný den děti soutěží v požárním útoku, štafetě 4x 60 m, štafetě dvojic a štafetě CTIF. Tato soutěž je pro všechny velmi náročná. Naše družstvo se v kategorii MH mladší umístilo na krásném 8. místě z celkového počtu 26 družstev.

3.6. okrsková soutěž ve Svojku – disciplíny požární útok a štafeta 4x60 m
Do sousedního Svojku jsme dorazili se dvěma družstvy v kategorii MH mladší. Družstvo A se umístilo na 2. místě a družstvo B na 5. místě.

14.10. Okresní kolo ZPV hry PLAMEN ve Vysokém nad Jizerou
V kategorii MH mladší se zúčastnila dvě družstva. Družstvo Bělá A se umístilo na 7. místě a družstvo Bělá B na 23. místě z celkového počtu 49 družstev. Družstvo Bělá A mělo pouze 5 trestných bodů ze střelby a 3 trestné body za chybně uvázaný uzel. Do kategorie MH starší jsme po dlouhé odmlce (některé děti nám překročili věkovou hranici 11 let) přihlásili 1 družstvo, které se umístilo na 29. místě z celkového počtu 48 družstev. Je třeba podotknout, že naše družstvo patřilo mezi nováčky a konkurence byla veliká.

Pokud vás činnost mladých hasičů zaujala a chtěli byste se k nám přidat, budeme moc rádi. Můžete dorazit na jakoukoli příští schůzku.

Aktuálně se na organizaci práce s dětmi podílí Hana Vedralová, Jana Foltýnová, Jana Žalská a Věra Bucharová ml. jako trenérky a Štefan Bandžuch a Zdeněk Brož jako technická pomoc. Děkujeme všem, kteří nám celý rok pomáhali ať již materiálně, organizačně nebo fandili.

SDH Bělá >> Soutěžní družstva

01.02.2018 Pozvánka na Hasičský bál 2018

Sbor dobrovolných hasičů z Bělé Vás zve na Hasičský bál do sálu KD ve...

05.10.2015 Požár, Bělá 5.10.2015